halı saha randevu logo

Online Halı Saha Rezervasyon Yardım

Saha Ekle / Düzenle

online halı saha rezervsyon saha ekle Üye olup giriş yaptıktan sonra ilk yapılması gereken sahalarınızın kaydını gerçekleştirmek. Sol menüden "Saha Ekle / Düzenle" tıklandığında sağ tarafta resimde görünen ayarları göreceksiniz. Birden fazla sahanız olabileceği için tüm sahalarınızın kaydını gerçekleştirmeniz gerekir.

Sahanızın adını SAHA ADI (Örn: Saha 1) , tipini (Örn: Kapalı), boyutunu (Örn: 1600m2 girerek "EKLE" butonunu tıklayınız. Sahanızı eklediğinizde alt tarafta sahanızı listede göreceksiniz. Firmanıza kayıtlı tüm sahaları bu şekilde ekleyebilirsiniz.

Eklediğiniz sahalar üzerinde işlem yapmak istediğiniz aşağıdaki saha listesinden "Düzenle" butonunu tıklayarak sahanıza ait bilgileri (SAHA ADI, SAHA TİPİ, SAHA BOYUTU) değiştirebilirsiniz. İsterseniz Sil butonunu tıklayarak sahayı tamamen silebilir ( Not: sahaya ait ileri tarih için rezervasyon kaydı varsa rezervasyonu iptal etmeden silme işlemini yapamazsınız. Eğer silme işlemini gerçekleştirirseniz o saate ait tüm veriler de silinir. ), isterseniz durumunu Pasif yaparak (Not: sahaya ait ileri tarih için rezervasyon kaydı varsa rezervasyonu iptal etmeden padif etme işlemini yapamazsınız.) görünürlüğünü kaldırabilirsiniz (Sahaya tadilat yapıyor olabilirsiniz).


Saat Ayarları Sayfa Başı

online halı saha rezervsyon saat ayarları Sahalarınızı ekledikten sonraki aşama sahalarınıza ait saatleri eklemektir. Her firmanın ve hatta her sahanın saat aralıkları farklı olacağı için bunları dinamik olarak değiştirebilmeniz gerekir.

En üstte açılır menüde eklemiş olduğunuz sahaların listesini göreceksiniz. Sahanızı seçtiğinizde seçili sahaya ait saat bilgileri aşağıda listelenecektir. Daha önce saat ekleme işlemi gerçekleştirmediyseniz liste boş olacaktır. Saat Ekle butonunu tıklayarak ilk saatinizi ekleyebilirsiniz. Resimde de görüldüğü üzere ilk başlangıç saatini 07:00 ve bitiş saatini 08:00 olarak atayacaktır. Siz isterseniz başlangıç ve bitiş saatlerini değiştirip ve o saate ait ücreti girerek Güncelle butonunu (Mavi Buton) tıklayabilirsiniz.

online halı saha rezervsyon saat ayarları Bundan sonra Saat Ekle butonunu her tıkladığınız bir önceki bitiş saatini başlangıç saati olarak atadığını, bitiş saati olarak da başlangıç saatine 1 saat eklediğini ve ücret olarak bir önceki ücreti aldığını göreceksiniz. Bu şekilde çok hızlı bir şekilde Saat Ekleme işlmenini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Saatlerin görüntülenme sırasını değiştirmek istiyorsanız satır başındaki işaretini mouse ile tutup yukarı ya da aşağı sürükleyerek saatlerin sıralamasını değiştirebilirsiniz. İstediğiniz saati pasif duruma getirmek için DURUM sütunundaki kutucuğun işaretini kaldırabilir (NOT: İleri bir tarihe ait rezervasyon var ise saati pasif yapabilmek için öncelikler rezervasyonu iptal etmeniz gerekir.) yada aktif etmek için kutucuğu işaretleyebilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz saati silmek için de sağ taraftaki Sil butonunu (Kırmızı buton) kullanabilirsiniz. (NOT: İleri bir tarihe randevu var ise saati silebilmek için öncelikle o randevuyu iptal etmeniz gerekmektedir.)


Kombineler Sayfa Başı

online halı saha rezervsyon Kombineler

online halı saha rezervsyon kombine oluştur Üye panelinizde sol menüden Kombineler tıklandığında üstteki resimde görülen kısım açılacaktır. Bu kısımda, girmiş olduğunuz sahaların isimlerini sekmeler halinde göreceksiniz. Seçmiş olduğunuz sahanın saatlerini satırlar helinde, haftanın günlerini de sütünlar halinde göreceksiniz. Gün ve saatin kesiştiği yerde ayar yapmanızı sağlayan butonlar bulunmaktadır. Daha önce kombine edilmemiş gün ve saat "BOŞ" olarak görünecektir.

online halı saha rezervsyon kombine oluşturma formu Kombine oluşturmak istediğiniz gün ve saatin kesişimindeki butona tıkladığınızda resimde görüldüğü gibi "Kombine Oluştur" seçeneği çıkacaktır. Kombine Oluştur tıklandığında yeni kombine ekleyebilmenize yarayan form açılacaktır.

Formdaki AD SOYAD ve TEL kutucuklarını doldurup Kaydet butonunu tıkladığınızda belirtilen kriterlerde kombine oluşturulacaktır. (NOT : Belirtilen gün ve saat için ileri bir tarihe ait rezervasyon var ise kombine oluşturulamaycaktır. Öncelikle rezervasyon iptal edilmelidir.)

online halı saha rezervsyon kombine oluştur Kombine oluştuğunda butonun rengi Kırmızı olacaktır ve içeriği KOMBİNE olarak belirlenecektir. Butona tıkladığınızda resimde gördüğünüz üzere İptal Et ve Detay seçeneklerini göreceksiniz. Detay tıklandığında kombineye ait Gün, Saat, AD SOYAD ve TEL bilgilerini göreceksiniz. online halı saha rezervsyon kombine iptal
İptal butonu tıklandığında İptal Tipi penceresi karşımıza gelecektir. Eğer kombine sahibi sizi arayıp bu hafta gelemeyeceğiz derse Haftalık İptal butonunu tıklayarak sadece içinde bulunduğunuz haftanın kombinesini iptal edebilirsiniz. Ya da kombine sahibi kombinesini sonlandırmak istiyorsa Tamamen İptal butonunu tıklayarak o gün ve saate ait kombineyi tamamen iptal edebilirsiniz. Eğer kombine Haftalık İptal edilirse Rezervsyonlar bölümünde o gün ve saat BOŞ olarak görünecektir. Siz de o gün ve saate başka bir müşteriyi kaydedebilirsiniz ya da online rezervsyonda müşteriler o gün ve saati boş olarak göreceklerdir.


Rezervasyolar Sayfa Başı

online halı saha rezervsyon rezervasyonlar

Sol menüden Rezervasyonlar tıklandığında sağ tarafta satırlar haline sahalarınıza ait girmiş olduğunuz saatleri ve sütunlar halinde de haftanın günlerinini göreceksiniz. Kullanıcı deneyimini en iyi sağlamak için her farklılık için ayrı renk kullanılmıştır.

  • YEŞİL : Saatin BOŞ olduğunu belirtir. Tıklandığında açılan menüde sadece Ödeme Al seçeneği bulunur.
  • KIRMIZI : Saatin DOLU olduğunu belirtir. Tıklandığında açılan menüde İptal Et ve Detay seçenekleri bulunur.
  • MAVİ : Saatin müşteri tarafından online rezervasyon yolu ile rezerve edildiğini gödterir. Tıklandığında açılan menüde İptal Et, Ödeme Al ve Detay seçenekleri bulunur. Saat, müşteri tarafından rezerve edilir ve müşteri gelmezse İptal Et seçeneği ile saat Boş durumuna getirilebilir. Detay seçeneği tıklandığında online rezerve edilirken, müşteri tarafından girilmiş bilgiler görüntülenebilir.
  • SARI : Saatin DOLU olduğunu gösterir. Ödeme alımmıştır ancak saat ücretinin tamamı alınmamıştır. Örneğin ücreti 100 olan saat için müşteriden 30 alındıysa (kapora olarak düşünülebilir) Sarı olarak görüntülenir. Tıklandığında açılan menüde İptal Et, Ödeme Al ve Detay seçenekleri bulunur. Açılan menüde Ödeme Al tıklandığında müşteriden alınan ücret ve alınmadı gereken saat ücreti görülür. Ücret başlığının yanındaki Tamamını Al butonu tıklandığında saat ücreti ücret kutucuğuna eklenir. Kaydet butonu tıklanılarak saat DOLU olarak işaretlenir.


Kasa Sayfa Başı

online halı saha rezervsyon kasa bilgileri Sahalarınından elde ettiğiniz gelirleri toplam ve saat bazında görebilmenizi sağlar. Üst kısımdan başlangıç ve bitiş tarihini seçtiğinizde o tarih aralığında gelir bilgileriniz listelenir.