halı saha randevu logo

Halı Saha Yönetim Programı

ÜCRETSİZ Halı Saha Programını İndir ve Kur

Programı İndir (88.8MB)
Windows 7 ve Sonrası

DİKKAT

İndir ve Kur Progamı indirdiğinizde "dosyanın tehlikeli olabileceğine dair" uyarı alabilirsiniz. Lütfen bu uyarıyı dikkate almayınız. Yaygın olarak indirilmeyen bir program olduğu için bu uyarıyı vermektedir. Resimde görüldüğü üzere oku tıklayıp Sakla seçilerek programı yükleyebilirsiniz.
Eğer Aşağıdaki gibi bir uyarı alırsanız okla gösterilen Ek Bilgi linkini tıklayarak aşağıda açılan Yine de Çalıştır butonunu tıklayınız.
İndir ve Kur İndir ve Kur
İndir ve Kur Progamı indirmek istediğinizde yukarıdaki gibi bir uyarı alabilirsiniz. Lütfen bu uyarıyı dikkate almayınız. Yaygın olarak indirilmeyen bir program olduğu için bu uyarıyı vermektedir. Kaydet butonunu tıklayarak kurulum dosyasını indirebilirsiniz.
Programı indirdikten sonra aşağıdaki gibi bir uyarı verebilir. Lütfen bu uyarıyı dikkate almadan Çalıştır butonunu tıklayınız.
İndir ve Kur
Eğer Aşağıdaki gibi bir uyarı alırsanız okla gösterilen Ek Bilgi linkini tıklayarak aşağıda açılan Yine de Çalıştır butonunu tıklayınız.
İndir ve Kur İndir ve Kur
İndir ve Kur Progamı indirdiğinizde resimdeki gibi bir uyarı alabilirsiniz. Yaygın olarak indirilmeyen bir program olduğu için bu uyarıyı vermektedir. Siz Çalıştır butonunu tıklayarak kuruluma başlayabilirsiniz.
Eğer Aşağıdaki gibi bir uyarı alırsanız okla gösterilen Ek Bilgi linkini tıklayarak aşağıda açılan Yine de Çalıştır butonunu tıklayınız.
İndir ve Kur İndir ve Kur

İndir ve Kur Yukarıdaki butonu tıklayarak hali-saha-programi.exe kurulum dosyasını bilgisayarınıza indiriniz. Dosyayı çalıştırdığınızda programı bilgisayarınıza kurmanıza yardımcı olacak sihirbaz açılacaktır.

İlk pencerede İleri butonu tıklanarak kurma işlemine başlayınız. İkinci pencerede Lisans Sözleşmesini dikkatlice okuyup Bu lisans sözleşmesinin koşullarını kabul ediyorum seçeneğini seçip İleri butonunu tıklayınız.

Üçüncü pencerede Halı Saha Yönetim Programının bilgisayarınızda kurulacağı konumu seçiniz.

Dördüncü pencerede bilgisayarınızda oluşturulacak kısa yol için isim belirleyiniz. Tavsiye edilen Halı Saha Yönetim Programı'dir. Bu kutucuğu değiştirmemenizi tavsiye ederiz. Aşağıdaki kutucuklardan yapacağınız seçim ile programın o anki kullanıcıya mı, yoksa tüm kullanıcılara mı kısayol oluşturulacağı ayarlanmış olur. Tavsiyemiz Kısayolları tüm kullanıcılar için kullanabilir yap seçeneğidir.

Sonraki pencerede İleri butonu tıklandığında Halı Saha Yönetim Programı bilgisayarınıza kurulmaya başlar. NOT: Bilgisayarınızda .NET Framework 4.0 kurulu değilse sihirbaz öncelikle onu kuracaktır.

Son pencerede Bitir butonu tıklanarak kurulum tamamlanmış olur.


Üye Giriş Ekranı Sayfa Başı

halı saha programı giriş ekranı Resimde de gördüğünüz üzere programda oturum açmanıza yarayan giriş ekranıdır. Sistemimize kaydolurken belirlediğiniz YETKİLİ CEP NO ve Şifrenizi girerek Giriş Yap butonuna tıklayabilirsiniz ya da klavyeden Enter tuşuna basabilirsiniz.

Telefon Numaranız ve Şifreniz doğru ise Halı Saha Yönetim Programında oturumunuz açılır.

Eğer şifrenizi unuttuysanız Şifre Hatırlat sekmesini tıklayarak şifrenizi telefonunuza gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Daha önce Tüm Türkiye'yi kapsayan sistemimize üye olmadıysanız Üye Ol linkini tıklayarak sistemimize ÜCRETSİZ olarak üye olabilirsiniz.


Saha Ekle / DüzenleSayfa Başı

Halı saha yönetim programı saha ekleme Menü penceresindeki butonlardan SAHA EKLE / DÜZENLE tıklandığında kaç tane halı sahanız varsa sahalarınızı ekleyebileceğiniz, kayıtlı sahalarınızı düzenleyebileceğiniz pencere açılır. Açılan pencerede Saha Adı bölümüne sahanıza verdiğiniz adı (Örn: SAHA 1), Saha Tipi'ne Açık ya da Kapalı, Boyut'una sahanızın metrekare cinsinden boyutunu ve Durum kutucuğuna da sahanızın aktiflik durumunu ayarlayabilirsiniz. Aşağıdaki listede daha önceden eklemiş olduğunuz sahaları göreceksiniz. Listedeki Sil ve Düzenle butonlarını kullanarak sahanızı silebilir ya da düzenleyebilirsiniz. Düzenle butonu tıklandığında üst kısımdaki kutucuklar otomatik o sahanın bilgileri ile dolar. İstediğiniz değişikliği yaptıktan sonra Kaydet butonu tıklanarak değişiklikler kaydedilmiş olur.

Örneğin sahanızda bakım/onarım yaptırmak istiyorsanız SAHA EKLE / DÜZENLE bölümüne girerek listeden o sahanızın Düzenle butonunu tıklayıp Durum kutucuğundaki işareti kaldırarak sahayı pasif duruma getirebilirsiniz. Bu şekilde durumu pasif olan sahaya oyuncular randevu alamazlar.


Saat Ayarları Sayfa Başı

online halı saha rezervasyon saat ayarları Sahalarınızı ekledikten sonraki aşama sahalarınıza ait saatleri eklemektir. Her firmanın ve hatta her sahanın saat aralıkları farklı olacağı için bunları dinamik olarak değiştirebilmeniz gerekir.

Sahalarınız sekmeler halinde görünecektir. Saat eklemek ya da düzenlemek istediğiniz sahayı yukarıdaki sekmelerden seçiniz. Daha hiç saat eklemediyseniz aşağıdaki yeşil renkli Saat Ekle butona tıklayınız. Listeye otomatik olarak başlangıç saati 07:00, bitiş saati 08:00 ve ücreti 0 olan satır eklenecektir. Siz bu saatleri ve ücreti değiştirip Güncelle butonuna tıklayabilrsiniz. Daha sonra Saat Ekle butonuna her tıklayışınızda listedeki son saatlere 1 saat eklenerek ve en sondaki saat ücreti alınarak yeni bir satır eklenir.

Saatlerde, ücrette ve ya durumda yaptığınız herhangi bir değişiklikte satır sonundaki Güncelle butonunu tıklamayı unutmayınız. Eğer tıklamazsanız yaptığınız değişiklikler kaydedilmez.


Kombineler Sayfa Başı

online halı saha rezervsyon Kombineler

online halı saha rezervsyon kombine oluştur Kombineler bölümünde sahalarınıza gün ve saat bazında kombine kaydı alabilirsiniz. Gün ve saatin kesişiminde bulunan butonları tıklayarak kombinelerinizi yönetebilirsiniz.

Yeşil olarak işaretlenmiş butonlar o saatin BOŞ olduğunu göstermektedir. Kırmızı olarak işaretlenenler Kombine ya da Haftalık olduğunu göstermektedir. BOŞ olan bir saate tıkladığımızda açılan menüde sadece Kombine Oluştur seçeneği çıkar. Seçenek tıklandığında kombine oluşturmanızı sağlayan form açılacaktır.

online halı saha rezervsyon kombine oluşturma formu
Formdaki AD SOYAD ve TEL kutucuklarını doldurup TAMAM butonunu tıkladığınızda belirtilen kriterlerde kombine oluşturulacaktır. (NOT : Belirtilen gün ve saat için ileri bir tarihe ait rezervasyon var ise kombine oluşturulamaycaktır. Öncelikle rezervasyon iptal edilmelidir.)

online halı saha rezervsyon kombine oluştur Kombine oluştuğunda butonun rengi Kırmızı olacaktır ve içeriği KOMBİNE olarak belirlenecektir. Butona tıkladığınızda İptal Et ve Detay seçeneklerini göreceksiniz. Detay tıklandığında kombineye ait Gün, Saat, AD SOYAD ve TEL bilgilerini göreceksiniz.

online halı saha rezervsyon kombine iptal İptal butonu tıklandığında İptal Tipi penceresi karşımıza gelecektir. Eğer kombine sahibi sizi arayıp bu hafta gelemeyeceğiz derse Haftalık İptal butonunu tıklayarak sadece içinde bulunduğunuz haftanın kombinesini iptal edebilirsiniz. Ya da kombine sahibi kombinesini sonlandırmak istiyorsa Tamamen İptal butonunu tıklayarak o gün ve saate ait kombineyi tamamen iptal edebilirsiniz. Eğer kombine Haftalık İptal edilirse Rezervsyonlar bölümünde o gün ve saat BOŞ olarak görünecektir. Siz de o gün ve saate başka bir müşteriyi kaydedebilirsiniz ya da online rezervsyonda müşteriler o gün ve saati boş olarak göreceklerdir.


Rezervasyolar Sayfa Başı

online halı saha rezervasyon rezervasyonlar

Rezervasyonlar penceresi açıldığında yukarı kısımda Bu Hafta butonu ile önceki ve sonraki haftaları görmenize yarayan yön butonlarını göreceksiniz. Alt kısımda ise satırlar haline sahalarınıza ait girmiş olduğunuz saatleri ve sütunlar halinde de haftanın günlerinini göreceksiniz. Kullanıcı deneyimini en iyi sağlamak için her farklılık için ayrı renk kullanılmıştır.

online halı saha rezervasyon ödeme al
  • YEŞİL : Saatin BOŞ olduğunu belirtir. Tıklandığında açılan menüde sadece Ödeme Al seçeneği bulunur.
  • KIRMIZI : Saatin DOLU ya da Kombine olduğunu belirtir. Eğer durum Dolu iken tıklanırsa açılan menüde İptal Et ve Detay seçenekleri bulunur. Eğer durum Kombine iken tıklanırsa Ödeme Al ve Detay seçenekleri bulunur. Çünkü bu saati başkasına rezerve edemeyiz ancak kombine sahibinden ödeme alabiliriz.
  • MAVİ : Saatin müşteri tarafından online rezervasyon yolu ile rezerve edildiğini gösterir. Tıklandığında açılan menüde İptal Et, Ödeme Al ve Detay seçenekleri bulunur. Saat, müşteri tarafından rezerve edilir ve müşteri gelmezse İptal Et seçeneği ile saat Boş durumuna getirilebilir. Detay seçeneği tıklandığında online rezerve edilirken, müşteri tarafından girilmiş bilgiler görüntülenebilir.
  • online halı saha rezervasyon menüler SARI : Saatin DOLU olduğunu gösterir. Ödeme alımmıştır ancak saat ücretinin tamamı alınmamıştır. Örneğin ücreti 100 olan saat için müşteriden 30 alındıysa (kapora olarak düşünülebilir) Sarı olarak görüntülenir. Tıklandığında açılan menüde İptal Et, Ödeme Al ve Detay seçenekleri bulunur. Açılan menüde Ödeme Al tıklandığında müşteriden alınan ücret ve alınması gereken saat ücreti görülür. Ücret başlığının yanındaki Tamamını Al butonu tıklandığında saat ücreti ücret kutucuğuna eklenir. Kaydet butonu tıklanılarak saat DOLU olarak işaretlenir.


Üyelik Bilgileri Sayfa Başı

online halı saha rezervasyon üyelik bilgileri
Bu ekranda üyeliğinizle ilgili bilgileri görüntüleyip değiştirebilirsiniz.
Üyelik bilgileriniz tam ve doğru olmalıdır ki sizinle irtibata doğru bir şekilde geçebilelim.
Adres bilginiz kesinlikle doğru olmalıdır. Çünkü üye olduğunuz zaman 1 ya da 2 hafta içinde size SahaRezervasyon.com üyesidir şeklinde Sticker gönderilecektir.